Turrones Justyny - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

21 Gru 2015 · Możliwość komentowania Turrones Justyny została wyłączona

Turrones Justyny

Za kilka dni znów jadę do Hiszpanii. Jak zwykle, kiedy wyjeżdżam, każdy ma jakieś życzenia; tata- wino, babcia- świętą figurkę, a mama- jak zwykle „to w opłatku” Fajnie, że już blisko Boże Narodzenie i nie będzie problemu żeby zdobyć „to w opłatku”. Mama mówi, że trzeba uważać na zęby, ale jest pyszne! Czasem w wakacje biegam po sklepach w poszukiwaniu tego smakołyku i niestety wracam z pustymi rękami. Chociaż coraz częściej, z myślą o turystach, niektóre sklepy specjalizujące się w produkcji turrona sprzedają go przez cały rok.
No właśnie… Mojej mamie chodzi o turrón, a dokładnie o ten z Alicante, czyli tzw. turrón duro. Turrón to typowy hiszpański słodycz bożonarodzeniowy. Robi się go z miodu, cukru, białka i migdałów. Aktualnie istnieje wiele rodzajów turrona: Alicante i Jijona są najpopularniejsze i znane od wieków, a inne to np.  Yema, Yema Tostada, Fruta, Coco lub Nata con Nueces. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są miękkie, twarde, czekoladowe,  owocowe i marcepanowe.

W okresie świątecznym turrón znajdziecie wszędzie, ale żeby spróbować tego najlepszego warto się wybrać tam gdzie sprzedają turrones artesanos, najczęściej kupuje się je na wagę. Te miejsca, takie jak np. Casa Mira, mają już bardzo długą tradycję, Hiszpanie kupują turrón od pokoleń, przychodzą w jeden konkretny dzień, czekają w ogromnej kolejce i wynoszą kilogramy pysznych turronów i innych słodkości bożonarodzeniowych.

Aj ślinka leci… Cieszę się, że już za parę dni będę się zajadała „tym w opłatku” 🙂

Chcesz dowiedzieć się więcej i poćwiczyć hiszpański, zajrzyj na te strony:

http://www.jijona.com/
http://www.euroresidentes.com/Recetas/navidad/turron.htm
http://www.turron1880.com/
http://www.revistaiberica.com/museos/turron.htm

un saludo, Justyna Pyszczek


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

09 Lut 24
Diálogo członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół FEDELE!

Dzisiaj jest dla nas wyjątkowy dzień! Otóż Diálogo – Szkoła Języka Hiszpańskiego oficjalnie zostało drugą w Polsce Szkołą należącą do …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.