SANFERMINES - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

10 Lip 2017 · Możliwość komentowania SANFERMINES została wyłączona

SANFERMINES

Sanfermines to hiszpańskie święto ku czci św. Fermina, które obchodzone jest co roku w Pampelunie, na północy półwyspu. Składa się ono z kilku atrakcji, z czego najbardziej ryzykowną i przepełnioną ogromem emocji jest gonitwa byków.

Dnia 6 lipca o godzinie 12 następuje uroczyste rozpoczęcie tego święta. Z balkonu ratuszowego wypuszczany jest tzw. chupinazo – rodzaj rakiety, która ma informować o oficjalnym rozpoczęciu Sanfermines. Już kolejnego dnia o godzinie 8 wszyscy ochotnicy gromadzą się na ulicy, aby po otwarciu zagrody Santo Domingo biec wśród rozwścieczonych byków. Gonitwa ta, rozpoczynająca się od zagrody i zakańczana na placu walki trwa kilka minut i powtarzana jest w każdym kolejnym dniu święta.

Podczas świąt można spotkać się również z innymi atrakcjami. Codziennie organizowane są koncerty, zabawy taneczne a także walki byków.

Sanfermines kończą się z dniem 14 lipca, kiedy to o północy wszyscy zgromadzeni na Placu Ratuszowym śpiewają piosenkę „Pobre de mi”.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Do dziś zaufało nam w sumie ponad 2000 kursantów i cieszymy się stale rosnącą grupą dialogowiczów. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

03 Lis 20
Bezpłatne konwersacje online!

¡Hola miłośnicy języka hiszpańskiego! Zapraszamy na bezpłatne konwersacje online z Leticią! Każdy może się zapisać, nie musicie uczyć się w …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Diálogo.