Parque del Buen Retiro - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

24 maja 2022 · Możliwość komentowania Parque del Buen Retiro została wyłączona

Parque del Buen Retiro

Park Retiro to malownicze miejsce położone we wschodniej części Madrytu, został stworzony w 1630 roku. Sąsiaduje nieopodal prestiżowej dzielnicy Los Jerónimos oraz dwoma znanymi muzeami: Prado i Thyssen-Bornemisza. Jego powierzchnia to około 120 hektarów, co ciekawe, stanowi ona prawie jedną trzecią nowojorskiego Central Parku. Ze względu na przestronny charakter i przepiękny wygląd mieszkańcy wybierają to miejsce do uprawiania sportu, odpoczynku lub pikniku. To istna oaza spokoju w środku zgiełku miasta.


“Zielone płuca Madrytu” – ta wdzięczna nazwa mówi sama za siebie, park Retiro to przede wszystkim natura. Piękne kwiaty jak azalie, magnolie czy róże, równo skoszone trawniki oraz zielone drzewa. Z szacunkiem traktuje się ogrodzonego cypryśnika meksykańskiego. Jest on najstarszym drzewem w Madrycie, posadzonym w 1662 roku.


Cały obszar jest niezwykle ciekawy i dopracowany w każdym szczególe, ale wymieńmy sobie kilka cennych punktów na mapie parku, które warto zobaczyć. Na pierwszy ogień idzie odlany z brązu Pomnik Alfonsa XII, przy jego wykonaniu brało udział ponad 20 rzeźbiarzy. Następnie kilka słów o Domu Rybaka, jest to niezwykle urokliwy budynek czerwonej barwy,  w którym aktualnie znajdują się informacje turystyczne. W parku znajdują się dwa muzea: Pałac Kryształowy zbudowany ze szkła oraz stali i Pałac Velázquez gdzie obecnie odbywają się wystawy związane ze sztuką nowoczesną. Ogrody Cecilio Rodrígueza, nazwane na cześć ogrodnika, który zaprojektował ogród różany w 1914 roku. I na koniec fontanna wykonana granitu, brązu i kamienia przedstawiająca Lucyfera, upadłego anioła po wygnaniu z Raju.

Sztuczne jezioro zostało stworzone na życzenie Króla Filipa IV. Tak bardzo fascynowały go bitwy morskie, w których sam brał udział, że chciał móc je odtwarzać w swoim ukochanym Madrycie. Aż ciśnie się na usta powiedzenie: “a kto bogatemu zabroni!” Dzięki temu, że projekt Króla został zrealizowany, w parku Retiro możemy poćwiczyć wiosłowanie. Staw jest wyposażony w najzwyklejsze łodzie jak i te solarne przystosowane dla wózków inwalidzkich. Cena biletu wynosi od 6 do 8 euro, a rejs łodzią trwa 45 minut.

Mamy nadzieję, że te ciekawostki zostaną w waszych głowach na dłużej. Park Retiro to idealne miejsce dla osób ceniących piękne krajobrazy, rośliny, budynki i sztukę. Zachęcamy was serdecznie do przekonania się o tym na własnej skórzę!


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

09 Lut 24
Diálogo członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół FEDELE!

Dzisiaj jest dla nas wyjątkowy dzień! Otóż Diálogo – Szkoła Języka Hiszpańskiego oficjalnie zostało drugą w Polsce Szkołą należącą do …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.