Nagrody Goya rozdane! - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

9 Lut 2016 · Możliwość komentowania Nagrody Goya rozdane! została wyłączona

Nagrody Goya rozdane!

1013000W sobotę  6 lutego po raz 30 przyznano nagrody Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych Goya.  Największym triumfatorem okazał się film ‘Truman’, który otrzymał aż 5 statuetek (w kategorii najlepszy film, reżyseria, aktor pierwszo- i drugoplanowy oraz scenariusz oryginalny).  To słodko-gorzka historia Juliana, którego niespodziewanie odwiedza przyjaciel z Kanady wraz z psem. Pełna wzruszających i zaskakujących scen opowieść wciągnie każdego.

Nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową otrzymała Natalia de Molina za film ‘Techo y comida’, pokonując nominowane zdobywczynie Oscarów Penelope Cruz i Juliette Binoche. Najlepszą aktorką drugoplanową została wybrana Luisa Gavasa za film ‘La novia’.

Tę galę można zaliczyć do wyjątkowo wzruszających za sprawą nagrody za debiut aktorski, przyznaną Miguelowi Herrán za film ‘A cambio de nada’. Ze łzami w oczach dziewiętnastoletni aktor dziękował reżyserowi za otrzymaną szansę, za ‘nowe życie’. W związku z tym wydarzeniem została podniesiona kwestia bezrobocia wśród młodych ludzi, które utrzymuje się w Hiszpanii na bardzo wysokim poziomie. Jak zwykle zresztą gali towarzyszyła polityka, w rozdaniu nagród uczestniczyła rekordowa liczba polityków, co nie umknęło uwadze prowadzącemu Daniemu Rovira. Odpowiedzią na uszczypliwe komentarze okazały się jednak pobłażliwe uśmiechy ze strony publiczności.

Na gali, której 30 edycja przypadała w tym roku,  statuetką za całokształt twórczości uhonorowano reżysera Mariano Ozores, zdobywcę 96 nagród. Reżyser wyróżnienie odbierał przy owacji na stojąco, wspominał aktorów, z którymi współpracował i dedykował statuetkę publiczności, bez której tworzenie filmów nie miałoby sensu.

Autor: Monika Czarkowska-Guziuk


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Do dziś zaufało nam w sumie ponad 2000 kursantów i cieszymy się stale rosnącą grupą dialogowiczów. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

31 Mar 21
Przerwa świąteczna, 01.04-05.04

¡Dialogowicze! Jutro zaczynamy przerwę świąteczną w Dialogo! Od 01.04 do 05.04.2021 włącznie Szkoła oraz Sekretariat nie będą pracowały. Widzimy się …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Diálogo.