LA SEMANA GRANDE DE BILBAO - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

20 Sie 2018 · Możliwość komentowania LA SEMANA GRANDE DE BILBAO została wyłączona

LA SEMANA GRANDE DE BILBAO

W ciągu dziewięciu sierpniowych dni Bilbao świętuje „wielki tydzień” czyli Semana Grande, który rozpoczyna się co roku w pierwszą sobotę przypadającą  po dniu 15 sierpnia. Jest to  huczny i barwny festiwal obfitujący w różnego rodzaju koncerty, występy artystyczne, konkursy kulinarne i walki byków.

Oficjalny sygnał rozpoczęcia daje wystrzał symbolicznego fajerwerku- txupinazo, który odpala kobieta ubrana w czerwony frak desygnowana przez społeczność miasta. Chwilę później na balkonie pojawia się symbol fiesty- Marijaia czyli wielka figura kobiety przypominającej wieśniaczkę z rękami uniesionymi do góry.

Ostatniego wieczoru na znak uroczystego zakończenia Marijaia zostaje spalona.

Semana Grande to nie tylko fiesta ukazująca narodową kulturę Kraju Basków, ale także czas na spotkania w gronie rodziny i przyjaciół w klubach i plenerach miasta.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Do dziś zaufało nam w sumie ponad 2000 kursantów i cieszymy się stale rosnącą grupą dialogowiczów. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

18 Gru 20
Przerwa Świąteczna

Drodzy Dialogowicze! Z dniem jutrzejszym zaczyna się oficjalna przerwa świąteczna w Diálogo! Od 19.12 do 03.01.2021 włącznie Szkoła oraz Sekretariat będą nieczynne. Widzimy …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Diálogo.