Hogueras, czyli największe święto Alicante - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

22 Cze 2019 · Możliwość komentowania Hogueras, czyli największe święto Alicante została wyłączona

Hogueras, czyli największe święto Alicante

Las Hogueras de San Juan, bo tak brzmi pełna nazwa tego święta, jest najważniejszą fiestą w Alicante, którą koniecznie musisz znać, jeśli chcesz spedzić szalone wakacje w Alicante!

Obchodzone jest każdego roku od 20 do 24 lipca. Jego początki sięgają tradycji palenia bezużytecznych przedmiotów wraz z nadejściem lata. Ogień miał za zadanie zniszczyć złe moce, które mogłyby uszkodzić plony. Obecnie głównymi bohaterami są przypominające dzieła sztuki figury z kartonu i drewna palone w Noc Świętego Jana.

Obchody Hogueras rozpoczynają się wraz z umieszczeniem na ulicach ponad 90 figur o różnych motywach przewodnich, po jednej z każdej dzielnicy Alicante. Na początku maja spośród kandydatek z każdej dzielnicy  wybierana jest królowa święta, nazywana Belleza del Fuego.  Oprócz niej ważną rolę odgrywają również druhny – Damas de Fuego. Ubrane są w tradycyjne stroje składające się z: czarnego fartucha, koszuli, długich spódnic oraz kwiatowego akcentu we włosach.

Jest to święto wprawiające wszystkich w doskonały nastrój oraz stanowiące rozrywkę także dla mieszkańców, którzy ubierają się zgodnie z tematyką swojej dzielnicy.

Świetna zabawa nie jest możliwa bez jedzenia bedącego niezbędnym elementem tego święta. To doskonała okazja, aby spróbować wyśmienitych ciast z wyjątkowym składnikiem, jakim jest tuńczyk. Nie brakuje także wędlin, serów oraz innych przysmaków, którym towarzyszy wino wzbogacające wachlarz potraw.

Występy artystyczne, pokazy sztucznych ogni, parada folklorystyczna  i muzyka to tylko niektóre z atrakcji, które zapewnią ci niezapomniane wrażenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeżeli ktoś czuje niedosyt, może poszerzyć swoją wiedzę odwiedzając Museo de las Hogueras, gdzie przedstawione są różne etapy jego ewolucji oraz obchodów. Tutaj orgnizowane są pokazy, warsztaty oraz spotkania, dzięki którym możemy poznać szczegóły tego święta.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

25 Cze 24
Już niedługo ruszają lipcowe kursy wakacyjne!

Trwają zapisy na intensywne kursy wakacyjne. Jeśli jeszcze się nie zapisałeś lub ciągle się wahasz, to zerknij na naszą ofertę …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.