Hogueras, czyli największe święto Alicante - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

22 Cze 2019 · Możliwość komentowania Hogueras, czyli największe święto Alicante została wyłączona

Hogueras, czyli największe święto Alicante

Las Hogueras de San Juan, bo tak brzmi pełna nazwa tego święta, jest najważniejszą fiestą w Alicante, którą koniecznie musisz znać, jeśli chcesz spedzić szalone wakacje w Alicante!

Obchodzone jest każdego roku od 20 do 24 lipca. Jego początki sięgają tradycji palenia bezużytecznych przedmiotów wraz z nadejściem lata. Ogień miał za zadanie zniszczyć złe moce, które mogłyby uszkodzić plony. Obecnie głównymi bohaterami są przypominające dzieła sztuki figury z kartonu i drewna palone w Noc Świętego Jana.

Obchody Hogueras rozpoczynają się wraz z umieszczeniem na ulicach ponad 90 figur o różnych motywach przewodnich, po jednej z każdej dzielnicy Alicante. Na początku maja spośród kandydatek z każdej dzielnicy  wybierana jest królowa święta, nazywana Belleza del Fuego.  Oprócz niej ważną rolę odgrywają również druhny – Damas de Fuego. Ubrane są w tradycyjne stroje składające się z: czarnego fartucha, koszuli, długich spódnic oraz kwiatowego akcentu we włosach.

Jest to święto wprawiające wszystkich w doskonały nastrój oraz stanowiące rozrywkę także dla mieszkańców, którzy ubierają się zgodnie z tematyką swojej dzielnicy.

Świetna zabawa nie jest możliwa bez jedzenia bedącego niezbędnym elementem tego święta. To doskonała okazja, aby spróbować wyśmienitych ciast z wyjątkowym składnikiem, jakim jest tuńczyk. Nie brakuje także wędlin, serów oraz innych przysmaków, którym towarzyszy wino wzbogacające wachlarz potraw.

Występy artystyczne, pokazy sztucznych ogni, parada folklorystyczna  i muzyka to tylko niektóre z atrakcji, które zapewnią ci niezapomniane wrażenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeżeli ktoś czuje niedosyt, może poszerzyć swoją wiedzę odwiedzając Museo de las Hogueras, gdzie przedstawione są różne etapy jego ewolucji oraz obchodów. Tutaj orgnizowane są pokazy, warsztaty oraz spotkania, dzięki którym możemy poznać szczegóły tego święta.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Do dziś zaufało nam w sumie ponad 2000 kursantów i cieszymy się stale rosnącą grupą dialogowiczów. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

01 Cze 23
Warsztaty online: Descubre Galicia!

Zapraszamy Was na warsztaty online Descubre Galicia, które odbędą się 7 czerwca 2023 o godzinie 18:00.  Hiszpania kojarzy Ci się głównie z upalnym …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Diálogo.