Filmy i seriale hiszpańskojęzyczne, które warto obejrzeć - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

19 Lip 2018 · Możliwość komentowania Filmy i seriale hiszpańskojęzyczne, które warto obejrzeć została wyłączona

Filmy i seriale hiszpańskojęzyczne, które warto obejrzeć

Wszyscy doskonale wiemy, że nauka języka idzie sprawniej gdy słuchamy np. audycji radiowych czy najnowszych hitów Shakiry. A co powiecie na naukę poprzez oglądanie filmów? Dlaczego nie! Dzisiaj przedstawimy krótki spis filmów i seriali hiszpańskojęzycznych, które umilą Wam wieczór, a jednocześnie pozwolą na praktykę języka.

Ocho apellidos vascos – jest to jeden z najbardziej znanych i lubianych filmów w Hiszpanii w reżyserii Emilia Martíneza Lázara. Opowiada historię bohaterów pochodzących z dwóch odległych od siebie wspólnot autonomicznych. Nie jest to zwykła historia miłosna, lecz ukazanie utartych stereotypów, które dotyczą mieszkańców Andaluzji i Kraju Basków. Humor i kultura zawarte w mniej niż dwóch godzinach.

Volver –  dzieło Pedro Almodóvara, w którym bardzo wyraźnie zaznaczona jest rola kobiety.   Dramat, w którym główny wątek zbrodni przeplata się z wątkiem matczynej miłości. Film polecany bardziej na piątkowe wieczory niż niedzielne popołudnia. Fanów ekstrawagancji zapraszamy do obejrzenia.

Las chicas del cable – Lata 20. Hiszpania. Czwórka młodych kobiet z bagażem osobistym walczy o swoje prawa w dużej firmie komunikacyjnej. Obraz Hiszpanii z czasów przedwojennych i świetna obsada to wszystko co określa ten serial. Przyciągnie on zarówno widzów dorosłych, jak i tych z młodego pokolenia.

La casa de papel – pełna intryg historia o grupie przestępców, których celem jest włamanie się do hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie ich dowódca manipuluje policją, by zrealizować swój plan. Nieustannie trzymający w napięciu serial, od którego ciężko się oderwać.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Do dziś zaufało nam w sumie ponad 2000 kursantów i cieszymy się stale rosnącą grupą dialogowiczów. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

15 Wrz 21
Lubelski Festiwal Nauki 2021

Diálogo od kilku lat bierze udział w Festiwalu Nauki! W tym roku również mamy dla Was bardzo ciekawe warsztaty! Są …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Diálogo.