Feria del Caballo w Jerez de la Frontera (Andaluzja) - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

21 Lip 2016 · Możliwość komentowania Feria del Caballo w Jerez de la Frontera (Andaluzja) została wyłączona

Feria del Caballo w Jerez de la Frontera (Andaluzja)

Feria del Caballo (targi koni) w Jerez jest to święto, podczas którego przez siedem dni wino, muzyka, taniec i śpiew towarzyszą paradzie koni, bryczek, jeźdźców.

Bohaterami tej ferii są konie. Konie andaluzyjskie. Są niewysokie, o dość mocnej, zwartej budowie i szlachetnych ruchach – to urodzeni tancerze. Historia powstania rasy sięga drugiej połowy XVI w. Król Filip II polecił wyhodować konia czystej rasy hiszpańskiej, a w 1571 r. ufundował Królewskie Stajnie w Kordowie.

Pokazy ujeżdżania były ulubioną rozrywką ówczesnej arystokracji i rodziny królewskiej. Chodziło więc o hodowlę konia o określonych cechach psychicznych i anatomicznych, które już wcześniej zostały określone przez klasycznych Greków jako doskonałe. Andaluzy charakteryzują się mała głową, łabędzią szyją, zaokrąglonym zadem, wysokim chodem oraz gęstymi ogonem i grzywą.

Feria del Caballo odbywaja się każdego roku na przełomie kwietnia i maja. Jeśli komuś uda się uczestniczyć w tym święcie warto kupić bilety na uroczystą galę w Królewskiej Andaluzyjskiej Szkole Sztuki Jeździeckiej (Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre) w Jerez de la Frontera, która na całym świecie znana jest ze swych tańczących koni. Na wysypanej złotym piaskiem arenie dwa razy w tygodniu odbywa się niezwykły spektakl konnego baletu. Trybuny w krytej ujeżdżalni zawsze są wypełnione po brzegi. Lektor zapowiada wspaniałe widowisko, gdzie piękno hiszpańskiej muzyki łączy się z wdziękiem andaluzyjskich koni.

Espectáculo Baile con Caballo Andaluz

Feria de Jerez


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

09 Lut 24
Diálogo członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół FEDELE!

Dzisiaj jest dla nas wyjątkowy dzień! Otóż Diálogo – Szkoła Języka Hiszpańskiego oficjalnie zostało drugą w Polsce Szkołą należącą do …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.