Feria de Málaga - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

15 Sie 2022 · Możliwość komentowania Feria de Málaga została wyłączona

Feria de Málaga

Feria de Málaga, czyli 9 dni świętowania!

Jest to jedno z największych świąt w gorącej Maladze, pełne życia, tańca, śpiewu i radości. Zaczyna się w połowie sierpnia i trwa przez 9 kolejnych dni, dlatego warto wcześniej zbierać siły, aby przeżyć je jak najlepiej!

Świętuje się je na cześć wstąpienia Malagi do korony hiszpańskiej, gdy w sierpniu 1487 r. wojska Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda II Aragońskiego odbiły miasto Maurom. Przygotowania zaczynają się już kilka miesięcy wcześniej, plakaty, reklamy, szycie stroi, to nie taka łatwa sprawa. Mieszkańcy chcą być odpowiednio przygotowani na przyjazd turystów, jest to bardzo dobra okazja do zarobku, ale co najważniejsze do licznych tańców i wspaniałej rozrywki.

Co roku wydarzenie rozpoczyna się tradycyjnym przemówieniem nazywanym ,,Pregon de la Feria”, odczytywanym z balkonu ratusza. Następnie odbywa się pokaz sztucznych ogni i darmowy koncert na samej plaży. Nie jest wykluczone, że na uroczystości zagoszczą znane osobistości: aktorzy, muzycy, artyści, oni także uwielbiają to święto, dlatego zalecana jest czujność, bo możliwe, że właśnie Antonio Banderas je tapas za waszymi plecami. ?

Uroczystość dzieli się na dwie części – dzienną „Feria de día” i nocną ,,Feria de noche”. Ta pierwsza rozpoczyna się już o 6 rano i trwa do samego popołudnia, ma formę tradycyjną, prezentowane są pokazy flamenco i różne tańce uliczne. Nie martwcie się, w tym dniu na pewno nie zgłodniejecie, dookoła będą otaczały Was stragany z różnorodnymi smakołykami. Z kolei nocna część odbywa się na obrzeżach Malagi, blisko Palacio de la Feria, gdzie będziecie mogli znaleźć wesołe miasteczko, jeszcze więcej flamenco (w końcu jesteśmy w Andaluzji ?) i huczną zabawę do białego rana.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

09 Lut 24
Diálogo członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół FEDELE!

Dzisiaj jest dla nas wyjątkowy dzień! Otóż Diálogo – Szkoła Języka Hiszpańskiego oficjalnie zostało drugą w Polsce Szkołą należącą do …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.