Feria de Abril (Sevilla) w 2 odsłonach - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

12 Kwi 2016 · Możliwość komentowania Feria de Abril (Sevilla) w 2 odsłonach została wyłączona

Feria de Abril (Sevilla) w 2 odsłonach

Zaraz po Wielkanocy w jednym z największych miast w Andaluzji, w Sewilli, obchodzony jest festiwal Feria de Abril, który trwa przez cały tydzień. W tym czasie na pięknie ozdobionych ulicach pojawiają się casetas (drewniane domki lub namioty przystrojone girlandami kwiatów, balonami i latarenkami), w których bawią się sewilskie rodziny.

Casetas
Źródło zdjęcia: KLIK!

Zewsząd dobiegają rytmy flamenco, a w każdym zaułku miasta można spotkać piękne Hiszpanki ubrane w tradycyjne falbaniaste suknie. W całym mieście jest to tydzień szaleństwa, zabawy i tańca. Do samego rana odbywają się pokazy cyrkowe, walki byków i tańce flamenco.

Hiszpanki w tradycyjnych strojach podczas Feria de Abril
Źródło zdjęcia: KLIK!

Jedno z hiszpańskich powiedzeń głosi: „Quien no ha visto Sevilla, no ha visto maravilla” (kto nie widział Sewilli, nie widział cudu), warto więc wybrać się do słonecznej Andaluzji, aby móc się o tym przekonać na własne oczy.

Autor: Anna Cieniuch

Feria de Abril w Sevilli rozpoczyna się dwa tygodnie po Wielkanocy. Wywodząca się z trzydniowych targów zwierząt, na przestrzeni lat przemieniła się w tydzień nieustającej zabawy z walkami byków, parad powozów i bryczek zaprzęgniętych w konie. Można odnieść wrażenie, ze to również tydzień tradycyjnej andaluzyjskiej mody. W czasie Ferii obowiązują tradycyjne stroje – kobiety chodzą ubrane w kolorowe, obcisłe suknie z rozkloszowanymi u dołu falbanami, włosy upięte w koki i przyozdobione kwiatami i andaluzyjskimi grzebieniami, z obowiązkowymi dodatkami – chustą z frędzlami i wachlarzem, koralami, bransoletami i długimi kolczykami.

Portada Feria de Abril
Źródło zdjęcia: KLIK!

W obszar Real de la Feria wprowadza Portada – podświetlana w nocy brama, co roku inspirowana ważnym wydarzeniem lub zabytkiem Sevilli. Na terenie Ferii stoi ponad tysiąc ozdabianych płóciennych namiotów (casetas), ustawianych przez osoby prywatne, kluby, firmy lub partie polityczne. W środku znajduje się drewniany podest do tańca, gdzie tańczy się tradycyjną sevillanę. Odbywają się tam również uroczyste kolacje, organizowane przez właścicieli danej casety.

Autor: Magdalena Mazur


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

13 maja 24
Program kursu w Sewilli: 10.09 – 17.09

Mamy już program wyjazdowego kursu w Saint Gabriel International w Sewilli, który organizujemy we wrześniu w dniach 10.09-17.09! Dodatkowo, podczas …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.