Día de la Hispanidad en América - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

11 Paź 2021 · Możliwość komentowania Día de la Hispanidad en América została wyłączona

Día de la Hispanidad en América

12 października 1492 to data dla całej społeczności hiszpańskojęzycznej jedna z ważniejszych dat do upamiętnienia. To tego dnia Krzysztof Kolumb włoski żeglarz pod flagą Hiszpanii po raz pierwszy przybył do Ameryki.  Wydarzenie świętowane jest  nie tylko w Hiszpanii, a także hucznie odbywa się ono w obu Amerykach. 

W różnych częściach świata święto przybiera inną nazwę:

– w Stanach Zjednoczonych Día de Colón ( Dzień Kolumba)

-w Argentynie: Día del Respeto a la Diversidad Cultural (Dzień Szacunku dla Różnorodności Kulturowej)

-w Chile, Kostaryce: Día del Encuentro de Dos Mundos (Dzień Spotkania Dwóch Światów)

-w Nikaragui, Wenezueli, : Día de la Resistencia Indígena (Dzień Oporu Indiańskiego)

i w różnych krajach hiszpańskojęzycznych w Ameryce Łacińskiej: np Día de la Raza (Dzień Rasy ), Día del Descubrimiento (Dzień Odkrycia)

Día de la Raza jest bardzo hucznie obchodzona i jest  to doskonały czas aby spędzić ten dzień razem np. oglądając parady z tej okazji, które odbywają się w Ameryce.

Największa parada, która ma upamiętniać to wydarzenie odbywa się w Nowym Jorku i przyciąga około 35 tysięcy osób, pomimo tego że jest ona największa to miano najstarszej parady należy do miasta San Francisco i parady z 1868 roku.

Podczas barwnych parad można podziwiać piękne włoskie stroje z epoki odkrycia nowego świata, ponadto organizowane są liczne pikniki, i jarmarki z włoskim jedzeniem a w Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie można zostać wirtualnym uczestnikiem podróży z odkrywcą. W tym dniu wiele banków, urzędów, szkół, firm jest zamkniętych i dzień jest wolny od pracy, lecz są miejsca  które sprzeciwiają się temu świętu np. Floryda, Hawaje, Kansas, Południowa Dakota, Alaska, Minnesota i nawet miasto Los Angeles.

Parady w Ameryce

Świętowanie w Ameryce południowej i łacińskiej również przybiera fascynujące atrakcje w których można uczestniczyć!

W Argentynie ten dzień skupia się przede wszystkich na historii i na rzeczach które miały wpływ w kwestii praw ludności tubylczej, ale nieodłączne są tutaj parady i festyny uliczne.

W Chile także wiele osób zwraca uwagę w ten dzień jako hołd ku swym prawom, ale także można tu spotkać wiele festynów, dużo tańca, tradycyjne jedzenie, zorganizowane koncerty i ciekawe warsztaty.

W Kostaryce uroczystości tego święta przypadają w czasie karnawału, więc całe wydarzenie jest ujęte w karnawale i obchodzone bardzo głośno.

W Meksyku społeczność świętuję oddając cześć swojej rdzennej kulturze z jakiej pochodzi. Są to festyny, można zobaczyć kolorowe stroje ludowe jak i procesje ulicami.

Przeciwieństwem jest Brazylia w której nie świętuję się Dnia Kolumba.

Ciekawe wydarzenie, które tego dnia można również świętować to Dzień Języka Hiszpańskiego o którym warto pamiętać.

Aby poczuć jeszcze bardziej to święto polecamy obejrzeć video!


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

02 Kwi 24
Zapisy na egzamin DELE do 03.04!

Przypominamy, że tylko do środy, 03.04, można zapisywać się na egzamin DELE w sesji majowej! W maju przeprowadzimy egzaminy na …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.