Andalucía en fiestas - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Aktualności

Zobacz co nowego dzieje się w Diálogo.

26

Sty'23

Andalucía en fiestas

Zapraszamy Was na spotkanie Andalucía en fiestas Szkole Języka Hiszpańskiego Diálogo – 2 lutego 2023 o godz. 17:40 (czwartek) 

W Andaluzji można odnaleźć wszystko, co najczęściej kojarzy się z Hiszpanią: corridy, flamenco, białe wioski, piaszczyste plaże, siesty, bary tapas i wiele innych. Region ten to również bogactwo zabytków architektury i sztuki, piękne rezerwaty przyrody oraz oryginalne zwyczaje i fiesty wynikające z wielowiekowej historii, kiedy to różne kultury mieszały się z kulturą hiszpańską.
Każde andaluzyjskie miasto oraz wioska mają swoje święto. Niektóre z nich to tzw. FERIAS, np. Feria de Abril, Feria de Málaga, Feria de Caballo. Były to niegdyś targi, na których można było kupić zwierzęta hodowlane oraz produkty rolne, aktualnie jest to okazja do świętowania i zabawy.
Jednak większość andaluzyjskich świąt ma charakter religijny. Najważniejsze są obchody Wielkiego Tygodnia, ale warto też wyróżnić: Corpus de Granada, Cruces de mayo oraz odpusty np. Romería de la Virgen del Rocío.
Jeśli więc macie ochotę poznać te oraz inne andaluzyjskie fiesty, to zapraszam do wspólnego podróżowania i świętowania!

Spotkanie poprowadzi: Justyna Pyszczek-Bulak 
Uwaga!!! Koniecznie zgłaszajcie swój udział w spotkaniu!

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
– MAILEM:INFO@DIALOGO.PL
– TELEFONICZNIE:730 905 205
– OSOBIŚCIE W SEKRETARIACIE(sprawdź godziny pracy na stronie: KLIK!)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
CZEKAMY NA WAS!

Zobacz wszystkie aktualności

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

02 Kwi 24
Zapisy na egzamin DELE do 03.04!

Przypominamy, że tylko do środy, 03.04, można zapisywać się na egzamin DELE w sesji majowej! W maju przeprowadzimy egzaminy na …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.