¡Vamos a carnaval! – Czyli jak Hiszpanie obchodzą karnawał? - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

18 Lut 2020 · Możliwość komentowania ¡Vamos a carnaval! – Czyli jak Hiszpanie obchodzą karnawał? została wyłączona

¡Vamos a carnaval! – Czyli jak Hiszpanie obchodzą karnawał?

Jest luty, a ty masz dosyć zimowej polskiej rzeczywistości? Czas wybrać się na karnawał do Hiszpanii! Gorące Kanary, a może słoneczny Kadyks? Oto dwa najpopularniejsze regiony, w których możesz spędzić niezapomniane chwile podczas tej wspaniałej fiesty.

Karnawał  to ogromna uliczna impreza, która kojarzy się z zabawą, radością i śmiechem. Podczas obchodów można napotkać licznych przebierańców – średniowiecznych rycerzy, klaunów, piratów, superbohaterów, bajkowe stwory i inne postaci wędrujące ulicami miasta i rozkoszujące się uroczystością.

Pochodzenie

Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia karnawału. Niektóre źródła mówią, że korzeni owego święta można dopatrywać się w pogaństwie. Jednakże inne zapiski zapewniają, że karnawał jest nierozerwalnie związany z kulturą chrześcijańską, ponieważ jest to moment radości, przeznaczony na zaspokojenie pragnień, tłumionych w okresie Wielkiego Postu.

Karnawał na Wyspach Kanaryjskich

Teneryfa jest uznawana za drugie miejsce na świecie – zaraz po słynnym Rio de Janeiro – w którym ostatni karnawałowy tydzień celebruje się tak hucznie i widowiskowo. Wydarzenia, takie jak koncerty muzyczne, występy zespołów tanecznych, konkursy na najlepsze przebrania oraz parady zabytkowych samochodów to rozrywki jakie oferuje nam karnawał na Teneryfie. “Coso” jest główną atrakcją podczas karnawału, która ma miejsce we wtorek. To wielka, spektakularna parada będąca oficjalnym zakończeniem Karnawału, która bez wątpienia przyciąga najwięcej uczestników i obserwujących.

Karnawał Cádiz

Najbardziej charakterystyczne dla karnawału w Kadyksie są mocne wpływy włoskie. Takie akcesoria używane podczas pochodów jak maski, kapelusze i konfetti, zostały przywiezione przez kupców z Genui już w XV wieku. Podczas Karnawału w Kadyksie przebrania są wręcz obowiązkowe. Kostiumy, dzięki którym przez chwilę możemy być kimś innym, pozwolą nam stać się integralną częścią tej wielkiej imprezy.

Ciekawostki

Na przestrzeni lat wielu władców i przywódców, m.in. reżim generała Franco w Hiszpanii, próbowało zakazać obchodów tego święta, jednak duch karnawału przetrwał i z każdym rokiem jego popularność rośnie.

Podczas karnawału ma miejsce “Entierro de la Sardina” czyli “Pogrzeb sardynki”. Ceremonia ta jest parodią pogrzebu, podczas którego gigantyczna kukła sardynki jest podpalana jako symboliczne pożegnanie z przyjemnościami życia przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

15 Lut 24
16.02 – Sekretariat nieczynny!

W piątek, 16.02, Sekretariat Szkoły będzie nieczynny! Zapraszamy w poniedziałek.

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.