Lektorzy hiszpańskiego - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Nasza ekipa

Stawiamy na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Nasi lektorzy uczą tylko w Diálogo i są z nami od lat!

Dyrekcja

Justyna Pyszczek-Bulak

Mam na imię Justyna. Moje dwie pasje to Hiszpania i uczenie. Uwielbiam hiszpańską kulturę, literaturę, hiszpańskie kino i jedzenie :-) i uwielbiam uczyć języka hiszpańskiego! Staram się włączać do nauki języka elementy kulturowe i dzielić się swoją wiedzą ze słuchaczami na zajęciach i poza nimi. Moją wiedzę stale poszerzam uczestnicząc w wielu kursach, ukończyłam kursy na Uniwersytetach w Granadzie, Santiago de Compostela i Salamance. Organizuję różne projekty, moim „dziełem” jest np. Wojewódzki Konkurs Piosenki Hiszpańskiej.Poza tym kursanci lubią moje zajęcia, bo jestem zorganizowana, konkretna i podczas naszych spotkań nie ma miejsca na nudę!

Pełna zapału "profesora" czeka na Was, drodzy kursanci. Przybywajcie na moje zajęcia, a przez cały rok będziecie czuć hiszpańskie, letnie klimaty! Z czym najbardziej kojarzy mi się Hiszpania? Ze słońcem oczywiście :-) dlatego moje ulubione hiszpańskie słowo to SOL.

Sekretariat

Patryk Rumowski

¡Hola! Mam na imię Patryk, a moja przygoda z językiem hiszpańskim trwa od kilku lat. Jak się zaczęła? Otóż dość zwyczajnie, pewnego dnia postanowiłem, że chcę studiować filologię iberyjską, by poznać zarówno język, jak i kulturę Hiszpanii. To, co szczególnie urzekło mnie w hiszpańskim, to jego melodyjne brzmienie. Studia na iberystyce rozbudziły moje zainteresowanie językami romańskimi, dlatego też zdecydowałem się odkryć piękno języka francuskiego, który z hiszpańskim ma wiele wspólnego. Uwielbiam literaturę, a czytanie to mój sposób na nudę i oderwanie się od rzeczywistości. Szczególnie bliska jest mi literatura angielska i hiszpańska, a ulubionym gatunkiem od lat pozostaje fantastyka. Moje ulubione hiszpańskie słówko? Zdecydowanie lluvia, czyli deszcz. ;)

Lektorzy

Anna Cieniuch-Król

Hola! Mam na imię Ania i jestem nauczycielem języka hiszpańskiego. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując z dziećmi i młodzieżą, tą młodszą i tą troszeczkę starszą ;), jestem też koordynatorem hiszpańskiej sekcji dwujęzycznej w IX LO w Lublinie. Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się trochę przypadkowo. Jako absolwentka klasy o profilu biologiczno-chemicznym wybrałam studia na iberystyce :))) I muszę przyznać, że tego wyboru nigdy nie żałowałam. Teraz już nie wyobrażam sobie mojego życia bez języka hiszpańskiego. Uwielbiam uczyć i staram się wkładać w to całe serce, a największą radością dla mnie jest widzieć zapał i entuzjazm w Waszych oczach.

W Diálogo jestem w zasadzie od początku i mam nadzieję pozostać tu na zawsze. Tak fajnych ludzi i życzliwej atmosfery niejeden, myślę, może nam pozazdrościć. Zresztą, sami się przekonajcie :))) Moje ulubione słówko hiszpańskie to verano - czyli lato. Os espero. Besitos.

Anna Jabłońska

¡Hola a todos! Nazywam się Ania. To co kocham w języku hiszpańskim to jego ciepła barwa, tacy są też Hiszpanie otwarci, radośni i pomocni! Właśnie dzięki nim zaczęłam studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku Filologia Iberyjska. Cieszę się, że moją pasją mogę zarażać innych, ogromną radość sprawia mi obserwowanie postępów moich uczniów.

W Hiszpanii poza wspaniałymi ludźmi uwielbiam kuchnię. Gotowanie to moja druga pasja, dlatego postanowiłam ją rozwijać na Uniwersytecie Przyrodniczym studiując Gastronomię i Sztukę Kulinarną. W przyszłości pragnę połączyć moje zainteresowania i stworzyć prawdziwe hiszpańskie miejsce na polskiej ziemi.

Moją życiową dewizą jest: todo es posible si lo intentas czyli wszystko jest możliwe jeśli spróbujesz, a moim ulubionym hiszpańskim słówkiem jest chiringuito. Hiszpanie nazywają tak bary znajdujące się na plażach, szczególnie w mojej ukochanej Andaluzji.

Katarzyna Jakubowska

¡Hola! Mam na imię Kasia. W języku hiszpańskim zakochałam się wiele lat temu, dzięki muzyce. Słuchając moich ulubionych piosenek postanowiłam, że chcę nie tylko je zrozumieć, ale także nauczyć się mówić w tym pięknym języku.

Nauka języków od zawsze była moją pasją, dlatego właśnie studiuję filologię romańską, dzięki której mogę poznawać także język francuski. Jednakże to hiszpański zawsze był bliższy mojemu sercu. Najbardziej fascynują mnie różnice kulturowe i językowe między Hiszpanią a Ameryką Łacińską.

Uwielbiam także chyba każdą formę sztuki, od książek po teatr, niezależnie od gatunku. Hiszpania kojarzy mi się ze słońcem, radością i energią jaką na każdym kroku zarażają nas Hiszpanie. Moim ulubionym słówkiem jest tormenta, czyli burza.

Aleksandra Kulas

¡Hola! Hiszpania kojarzy mi się przede wszystkim z radością, wszędzie obecną i prawdziwą. Stąd też moje ulubione słowo to alegría, czyli właśnie radość. Uwielbiam podróżować i odkrywać Hiszpanię „od podszewki”, podziwiając jej kolory, smaki, zapachy i dźwięki.

Język hiszpański towarzyszy mi wiele lat i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie bez niego życia. Fascynuje mnie jego wewnętrzna różnorodność i bogactwo. Język hiszpański i Hiszpania to moje wielkie pasje i mam nadzieję, że uda mi się Was nimi zarazić!

W Diálogo uczę dzieci i dorosłych, uwielbiam to robić! Na zajęciach skupiam się przede wszystkim na mówieniu i słownictwie i staram się, aby nauka była zawsze świetną zabawą.

Aleksandra Murat-Bednarz

¡Hola! Dlaczego język hiszpański, skoro uwielbiam zimę? Pytali znajomi, kiedy oznajmiłam, że rozpoczynam naukę hiszpańskiego w klasie dwujęzycznej. To była miłość od pierwszego wejrzenia. I tak język hiszpański jest nieodłącznym elementem mojej rzeczywistości. Dla niego nawet zmieniłam miejsce zamieszkania i kontynuowałam naukę w XXVI LO im Miguela de Cervantesa w Warszawie. Interesuję się kulturą i językami romańskimi, a także ich nauczaniem. Równie bliska jest mi kultura polska, a szczególnie taniec. W moim życiu nie ma czasu na nudę!

W nauczaniu języka hiszpańskiego największą satysfakcję daje mi radość i duma Kursantów z efektów naszej wspólnej pracy. Moje ulubione słowo to „Gemelo” czyli bliźniak, ale też spinki do mankietów (gemelos). Jedno słowo, a dwa różne znaczenia. To właśnie najbardziej ciekawi mnie w językach. :) Pełna energii i pasji, którą chcę Was zarażać zapraszam do Diálogo! :)

Duván Rodriguez

Hola a todos, mi nombre es Duván y soy colombiano. Me encanta hacer deporte,caminar rodeado de naturaleza, me gusta bailar(música latina), me interesa la literatura tanto de América Latina como del mundo. Mi mayor pasión es recorrer el mundo y descubrir todo lo posible sobre cada diferente cultura, en especial la gastronomía.

Me gusta mucho enseñar español, por lo que también es una de mis pasiones, lo mejor que me puede pasar en el mundo de la enseñanza, es ver la evolución de los estudiantes y claro está que aprender un poco de todos ellos.

Me encanta mi cultura, quiero compartir con Diálogo y con tod@s la magia de Colombia, en las clases me gusta charla con los estudiantes para mejorar la fluidez a la hora de entablar una conversación, l@s espero en clase ;)

Y algo más les dejo una de mis palabras favoritas... Resiliencia :0 es resistir las adversidades y dificultades luchando por lo que amamos y queremos más en la vida.

Monika Romaniuk

¡Hola! Mam na imię Monika. Moja przygoda z językiem hiszpańskim rozpoczęła się na studiach i trwa do dziś - za co jestem ogromnie wdzięczna!

Uwielbiam obserwować, jak uczniowie robią coraz większe postępy w nauce i podobnie jak ja sprzed paru lat, zaczynają coraz bardziej fascynować się kulturą hiszpańską.

Hiszpania jest kojarzona z piękną pogodą, corridą, czy malarstwem Picassa. Tak jak ulice we Francji pachną bagietkami, tak na ulicach miast Hiszpanii unosi się zapach kawy. Jest ona uważana za najważniejszy napój dnia – a ja w 100% się z tym zgadzam 😊

Co ciekawe, Hiszpanie wcale nie przepadają za anglicyzmami. Słówko, które uwielbiam i zapadło mi głęboko w pamięć to „perrito caliente”, dosłownie „gorący piesek”, czyli hot dog 😊

Agnieszka Rozwałka

Cześć! Jestem Aga. Językiem hiszpańskim zajmuję się już od liceum. Wtedy to, zafascynowana poznawaniem języków obcych zdecydowałam, że oprócz angielskiego, który również baardzo lubię, pora na coś nowego! Español! Oczarował mnie niezwykle płynnym, melodyjnym sposobem mówienia a sama Hiszpania zaraźliwym entuzjazmem i energią.

Nauka języka nie musi oznaczać nudy, niekończących się ćwiczeń gramatycznych, sprawdzianów czy odpytywania. Najefektywniej łączyć przyjemne z pożytecznym dlatego obowiązkowym elementem jest tutaj dobra zabawa. Staram się aby moje zajęcia były dla Was zawsze ciekawe, rozwijające kreatywność i nastawione przede wszystkim na mówienie!

Jeśli więc zainteresował Cię hiszpańki klimat i chcesz razem ze mną zgłębić swoją wiedzę na temat języka zapraszam Cię bardzo na moje lekcje! :) Nos vemos!

Patryk Rumowski

¡Hola! Mam na imię Patryk, a moja przygoda z językiem hiszpańskim trwa od kilku lat. Jak się zaczęła? Otóż dość zwyczajnie, pewnego dnia postanowiłem, że chcę studiować filologię iberyjską, by poznać zarówno język, jak i kulturę Hiszpanii. To, co szczególnie urzekło mnie w hiszpańskim, to jego melodyjne brzmienie. Studia na iberystyce rozbudziły moje zainteresowanie językami romańskimi, dlatego też zdecydowałem się odkryć piękno języka francuskiego, który z hiszpańskim ma wiele wspólnego. Uwielbiam literaturę, a czytanie to mój sposób na nudę i oderwanie się od rzeczywistości. Szczególnie bliska jest mi literatura angielska i hiszpańska, a ulubionym gatunkiem od lat pozostaje fantastyka. Moje ulubione hiszpańskie słówko? Zdecydowanie lluvia, czyli deszcz. ;)

Roksana Słaby

¡Hola! Soy Roksana :) Z wykształcenia jestem potrójnym nauczycielem (hiszpańskiego, francuskiego oraz języka polskiego jako obcego). Od zawsze czułam, że język hiszpański jest mi bliski, choć dopiero na studiach zrozumiałam, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Podejmując studia na filologii romańskiej, początkowo celowałam we francuski ale… niedługo później okazało się inaczej :). Nie ukrywam, że to właśnie español jest bliższy memu sercu.

Wielką frajdę sprawia mi uczenie i zarażanie innych pasją do hiszpańskiego krok po kroku. Cenię sobie korzystanie z narzędzi internetowych usprawniających naukę oraz miłą atmosferę na zajęciach, o którą bardzo dbam :) Dokładam starań, aby każdy uczeń czuł się komfortowo.

W języku hiszpańskim najbardziej fascynuje mnie jego różnorodność pod każdym względem. Fakt, że hiszpański jest językiem urzędowym w tak wielu krajach, to jedno, ale nawet w samej Hiszpanii możemy zaobserwować wiele różnic. Przez to czuje, że hiszpański nigdy mi się nie znudzi :) Moje ulubione słowo to pajarita (męska mucha). Co ciekawe, un pájaro oznacza ptaka, więc dla Hiszpanów to nie muszka, a „ptaszka” :D ¡Nos vemos pronto!

Katarzyna Tetlak

¡Hola! Mam na imię Kasia. Jestem studentką Filologii romańskiej na KUL. Dlaczego wybrałam akurat ten kierunek? Powodem była możliwość uczenia się zarówno francuskiego, jak i hiszpańskiego, czyli dwóch języków, które należą do tej samej grupy językowej, a jednak różnią się znacznie swoim “charakterem”.

Język hiszpański polubiłam przede wszystkim dzięki meksykańskim telenowelom i muzyce latynoamerykańskiej. Dzisiaj nie potrafię wyobrazić sobie dnia bez słuchania reggaetonu! To właśnie dzięki telenowelom i muzyce odkryłam temperament i melodyjność hiszpańskiego, dlatego postanowiłam, że pewnego dnia ja też będę mówić w tym urokliwym języku. Moim ulubionym słowem po hiszpańsku, jest el bombero, czyli strażak - właśnie dlatego, że to słowo brzmi tak bombowo :).

Podczas nauczania hiszpańskiego motywuje mnie każdy, nawet najmniejszy progres u uczniów. Każde pytanie, które zadają uczniowie, żeby lepiej poznać język lub kulturę świadczy o tym, że coraz bardziej fascynują się światem hiszpańskojęzycznym i chcą być jego częścią.

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Do dziś zaufało nam w sumie ponad 2000 kursantów i cieszymy się stale rosnącą grupą dialogowiczów. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

17 Mar 23
Warsztaty online: Descubre Colombia!

¡Hola a tod@s! Soy Duván y quiero presentarles las maravillas naturales, arquitectónicas y la cultura colombiana que están a la …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Diálogo.