Lektorzy hiszpańskiego - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Nasza ekipa

Stawiamy na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Nasi lektorzy uczą tylko w Diálogo i są z nami od lat!

Dyrekcja

Justyna Pyszczek-Bulak

Mam na imię Justyna. Moje dwie pasje to Hiszpania i uczenie. Uwielbiam hiszpańską kulturę, literaturę, hiszpańskie kino i jedzenie :-) i uwielbiam uczyć języka hiszpańskiego! Staram się włączać do nauki języka elementy kulturowe i dzielić się swoją wiedzą ze słuchaczami na zajęciach i poza nimi. Moją wiedzę stale poszerzam uczestnicząc w wielu kursach, ukończyłam kursy na Uniwersytetach w Granadzie, Santiago de Compostela i Salamance. Organizuję różne projekty, moim „dziełem” jest np. Wojewódzki Konkurs Piosenki Hiszpańskiej.Poza tym kursanci lubią moje zajęcia, bo jestem zorganizowana, konkretna i podczas naszych spotkań nie ma miejsca na nudę!

Pełna zapału "profesora" czeka na Was, drodzy kursanci. Przybywajcie na moje zajęcia, a przez cały rok będziecie czuć hiszpańskie, letnie klimaty! Z czym najbardziej kojarzy mi się Hiszpania? Ze słońcem oczywiście :-) dlatego moje ulubione hiszpańskie słowo to SOL.

Sekretariat

Patryk Rumowski

¡Hola! Mam na imię Patryk, a moja przygoda z językiem hiszpańskim trwa od kilku lat. Jak się zaczęła? Otóż dość zwyczajnie, pewnego dnia postanowiłem, że chcę studiować filologię iberyjską, by poznać zarówno język, jak i kulturę Hiszpanii. To, co szczególnie urzekło mnie w hiszpańskim, to jego melodyjne brzmienie.

Studia na iberystyce rozbudziły moje zainteresowanie językami romańskimi, dlatego też zdecydowałem się odkryć piękno języka francuskiego, który z hiszpańskim ma wiele wspólnego.

Uwielbiam literaturę, a czytanie to mój sposób na nudę i oderwanie się od rzeczywistości. Szczególnie bliska jest mi literatura angielska i hiszpańska, a ulubionym gatunkiem od lat pozostaje fantastyka.

Moje ulubione hiszpańskie słówko? Zdecydowanie lluvia, czyli deszcz. ;)

Lektorzy

Aneta Chełmowska

¡Hola! Mam na imię Aneta. Kilka lat temu moim wielkim marzeniem było nauczenie się języka hiszpańskiego i postanowiłam je spełnić - przejechałam prawie całą Polskę, by móc studiować na kierunku Hispanistyka. W trakcie studiów magisterskich spełniłam swoje kolejne wielkie marzenie - wyjechałam do Hiszpanii, konkretniej do miasta zwanego A Coruña, i mieszkałam tam pół roku! Uwielbiam wracać do tego czasu, dlatego też na moich zajęciach uczniowie mogą usłyszeć kilka ciekawostek o tym ciepłym, słonecznym kraju.

Naukę dla dzieci prowadzę poprzez zabawę i łączę ją z moją kolejną pasją - muzyką - gram na gitarze, a najmniejsi szczególnie uwielbiają "małą gitarę", czyli ukulele, zwane też uku-lalą :).

Uwielbiam język hiszpański za to, że jest dla wszystkich i każdy może się go nauczyć, a potem... rozmawiać nie tylko z Hiszpanami, ale i innymi mieszkańcami krajów Ameryki Łacińskiej!

Anna Cieniuch-Król

Hola! Mam na imię Ania i jestem nauczycielem języka hiszpańskiego. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując z dziećmi i młodzieżą, tą młodszą i tą troszeczkę starszą ;), jestem też koordynatorem hiszpańskiej sekcji dwujęzycznej w IX LO w Lublinie.

Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się trochę przypadkowo. Jako absolwentka klasy o profilu biologiczno-chemicznym wybrałam studia na iberystyce :))) I muszę przyznać, że tego wyboru nigdy nie żałowałam. Teraz już nie wyobrażam sobie mojego życia bez języka hiszpańskiego. Uwielbiam uczyć i staram się wkładać w to całe serce, a największą radością dla mnie jest widzieć zapał i entuzjazm w Waszych oczach.

W Diálogo jestem w zasadzie od początku i mam nadzieję pozostać tu na zawsze. Tak fajnych ludzi i życzliwej atmosfery niejeden, myślę, może nam pozazdrościć. Zresztą, sami się przekonajcie :))) Moje ulubione słówko hiszpańskie to verano - czyli lato. Os espero. Besitos.

Klaudia Gajos-Ogórek

Cześć! Jestem Klaudia. Lubię sport, muzykę i podróże. Moja przygoda z hiszpańskim "na poważnie" rozpoczęła się na studiach, jednak miłość do tego języka zaczęła kiełkować wiele lat wcześniej. W jaki sposób? Za pośrednictwem filmów seriali i muzyki. To one sprawiły, że w mojej głowie zrodziło się marzenie, aby w przyszłości móc oglądać hispanojęzyczne produkcje w oryginale oraz porozumiewać się w tym pięknym języku. I udało się! ;d Co mogę teraz powiedzieć? Vale la pena soñar, czyli warto marzyć.

Język hiszpański jest melodią dla moich uszu. Jego brzmienie jest delikatne, a jednocześnie emanuje z niego temperament, którym charakteryzują się Hiszpanie. Sama Hiszpania oczarowała mnie swoim klimatem, krajobrazami i różnorodnością, a jej mieszkańcy urzekli otwartością i bezpośredniością.

Moim ulubionym słowem jest aventura, czyli przygoda. Tym właśnie będą nasze zajęcia - świetną przygodą, podczas której wspólnie zgłębimy tajemnice tego wspaniałego języka. Jesteście na to gotowi? Zapraszam!

Anna Jabłońska

¡Hola a todos! Nazywam się Ania. To co kocham w języku hiszpańskim to jego ciepła barwa, tacy są też Hiszpanie otwarci, radośni i pomocni! Właśnie dzięki nim zaczęłam studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku Filologia Iberyjska. Cieszę się, że moją pasją mogę zarażać innych, ogromną radość sprawia mi obserwowanie postępów moich uczniów.

W Hiszpanii poza wspaniałymi ludźmi uwielbiam kuchnię. Gotowanie to moja druga pasja, dlatego postanowiłam ją rozwijać na Uniwersytecie Przyrodniczym studiując Gastronomię i Sztukę Kulinarną. W przyszłości pragnę połączyć moje zainteresowania i stworzyć prawdziwe hiszpańskie miejsce na polskiej ziemi.

Moją życiową dewizą jest: todo es posible si lo intentas czyli wszystko jest możliwe jeśli spróbujesz, a moim ulubionym hiszpańskim słówkiem jest chiringuito. Hiszpanie nazywają tak bary znajdujące się na plażach, szczególnie w mojej ukochanej Andaluzji.

Katarzyna Jakubowska

¡Hola! Mam na imię Kasia. W języku hiszpańskim zakochałam się wiele lat temu, dzięki muzyce. Słuchając moich ulubionych piosenek postanowiłam, że chcę nie tylko je zrozumieć, ale także nauczyć się mówić w tym pięknym języku.

Nauka języków od zawsze była moją pasją, dlatego właśnie studiuję filologię romańską, dzięki której mogę poznawać także język francuski. Jednakże to hiszpański zawsze był bliższy mojemu sercu. Najbardziej fascynują mnie różnice kulturowe i językowe między Hiszpanią a Ameryką Łacińską.

Uwielbiam także chyba każdą formę sztuki, od książek po teatr, niezależnie od gatunku. Hiszpania kojarzy mi się ze słońcem, radością i energią jaką na każdym kroku zarażają nas Hiszpanie. Moim ulubionym słówkiem jest tormenta, czyli burza.

Aleksandra Kulas

¡Hola! Hiszpania kojarzy mi się przede wszystkim z radością, wszędzie obecną i prawdziwą. Stąd też moje ulubione słowo to alegría, czyli właśnie radość. Uwielbiam podróżować i odkrywać Hiszpanię „od podszewki”, podziwiając jej kolory, smaki, zapachy i dźwięki.

Język hiszpański towarzyszy mi wiele lat i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie bez niego życia. Fascynuje mnie jego wewnętrzna różnorodność i bogactwo. Język hiszpański i Hiszpania to moje wielkie pasje i mam nadzieję, że uda mi się Was nimi zarazić!

W Diálogo uczę dzieci i dorosłych, uwielbiam to robić! Na zajęciach skupiam się przede wszystkim na mówieniu i słownictwie i staram się, aby nauka była zawsze świetną zabawą.

Katarzyna Rejter-Koba

¡Hola! Soy Kasia 😊 Jestem wielką miłośniczką wszystkiego, co związane z Półwyspem Iberyjskim i całą Ameryką Południową, a zatem wszystkiego, co wiąże się z moimi dwiema największymi pasjami w życiu – hiszpańskim i portugalskim. Skończyłam romanistykę na UMCS, ale studiowałam także w Brazylii wśród wspaniałych wykładowców brazylijskich i argentyńskich. Hiszpański towarzyszy mi na co dzień, gdyż staram się otaczać nim zawsze i do tego tego zachęcam swoich Uczniów. Zapraszam do mnie na lekcje, a przez piosenki, film, gastronomię, kulturę iberyjską i melodyjność języka zarażę Cię miłością do hiszpańskiego!

Moje ulubione słowo po hiszpańsku to mezcla, czyli mieszanka, wszak ciężko znaleźć inną kulturę tak cudnie różnorodną jak hiszpańska 😊

Monika Romaniuk

¡Hola! Mam na imię Monika. Moja przygoda z językiem hiszpańskim rozpoczęła się na studiach i trwa do dziś - za co jestem ogromnie wdzięczna!

Uwielbiam obserwować, jak uczniowie robią coraz większe postępy w nauce i podobnie jak ja sprzed paru lat, zaczynają coraz bardziej fascynować się kulturą hiszpańską.

Hiszpania jest kojarzona z piękną pogodą, corridą, czy malarstwem Picassa. Tak jak ulice we Francji pachną bagietkami, tak na ulicach miast Hiszpanii unosi się zapach kawy. Jest ona uważana za najważniejszy napój dnia – a ja w 100% się z tym zgadzam 😊

Co ciekawe, Hiszpanie wcale nie przepadają za anglicyzmami. Słówko, które uwielbiam i zapadło mi głęboko w pamięć to „perrito caliente”, dosłownie „gorący piesek”, czyli hot dog 😊

Patryk Rumowski

¡Hola! Mam na imię Patryk, a moja przygoda z językiem hiszpańskim trwa od kilku lat. Jak się zaczęła? Otóż dość zwyczajnie, pewnego dnia postanowiłem, że chcę studiować filologię iberyjską, by poznać zarówno język, jak i kulturę Hiszpanii. To, co szczególnie urzekło mnie w hiszpańskim, to jego melodyjne brzmienie.

Studia na iberystyce rozbudziły moje zainteresowanie językami romańskimi, dlatego też zdecydowałem się odkryć piękno języka francuskiego, który z hiszpańskim ma wiele wspólnego.

Uwielbiam literaturę, a czytanie to mój sposób na nudę i oderwanie się od rzeczywistości. Szczególnie bliska jest mi literatura angielska i hiszpańska, a ulubionym gatunkiem od lat pozostaje fantastyka.

Moje ulubione hiszpańskie słówko? Zdecydowanie lluvia, czyli deszcz. ;)

Roksana Słaby

¡Hola! Soy Roksana :) Z wykształcenia jestem potrójnym nauczycielem (hiszpańskiego, francuskiego oraz języka polskiego jako obcego). Od zawsze czułam, że język hiszpański jest mi bliski, choć dopiero na studiach zrozumiałam, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Podejmując studia na filologii romańskiej, początkowo celowałam we francuski ale… niedługo później okazało się inaczej :). Nie ukrywam, że to właśnie español jest bliższy memu sercu.

Wielką frajdę sprawia mi uczenie i zarażanie innych pasją do hiszpańskiego krok po kroku. Cenię sobie korzystanie z narzędzi internetowych usprawniających naukę oraz miłą atmosferę na zajęciach, o którą bardzo dbam :) Dokładam starań, aby każdy uczeń czuł się komfortowo.

W języku hiszpańskim najbardziej fascynuje mnie jego różnorodność pod każdym względem. Fakt, że hiszpański jest językiem urzędowym w tak wielu krajach, to jedno, ale nawet w samej Hiszpanii możemy zaobserwować wiele różnic. Przez to czuje, że hiszpański nigdy mi się nie znudzi :) Moje ulubione słowo to pajarita (męska mucha). Co ciekawe, un pájaro oznacza ptaka, więc dla Hiszpanów to nie muszka, a „ptaszka” :D ¡Nos vemos pronto!

Katarzyna Tetlak

¡Hola! Mam na imię Kasia. Jestem studentką Filologii romańskiej na KUL. Dlaczego wybrałam akurat ten kierunek? Powodem była możliwość uczenia się zarówno francuskiego, jak i hiszpańskiego, czyli dwóch języków, które należą do tej samej grupy językowej, a jednak różnią się znacznie swoim “charakterem”.

Język hiszpański polubiłam przede wszystkim dzięki meksykańskim telenowelom i muzyce latynoamerykańskiej. Dzisiaj nie potrafię wyobrazić sobie dnia bez słuchania reggaetonu! To właśnie dzięki telenowelom i muzyce odkryłam temperament i melodyjność hiszpańskiego, dlatego postanowiłam, że pewnego dnia ja też będę mówić w tym urokliwym języku. Moim ulubionym słowem po hiszpańsku, jest el bombero, czyli strażak - właśnie dlatego, że to słowo brzmi tak bombowo :).

Podczas nauczania hiszpańskiego motywuje mnie każdy, nawet najmniejszy progres u uczniów. Każde pytanie, które zadają uczniowie, żeby lepiej poznać język lub kulturę świadczy o tym, że coraz bardziej fascynują się światem hiszpańskojęzycznym i chcą być jego częścią.

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

02 Kwi 24
Zapisy na egzamin DELE do 03.04!

Przypominamy, że tylko do środy, 03.04, można zapisywać się na egzamin DELE w sesji majowej! W maju przeprowadzimy egzaminy na …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.