Los amantes de Teruel - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

5 Lut 2020 · Możliwość komentowania Los amantes de Teruel została wyłączona

Los amantes de Teruel

Teruel to niewielkie miasto w Aragonii, w środkowo-wschodniej Hiszpanii. Ze względu na swoje położenie, które raczej nie czyni je typowym celem wyjazdów wakacyjnych, nie jest szczególnie znane na świecie. Hiszpanie jednak uważają Teruel za obszar specjalny, sprzyjający zwłaszcza zakochanym, a wszystko to za sprawą pary kochanków, których romantyczna historia miała miejsce w XIII wieku.

Legenda o kochankach z Teruel to opowieść o sile miłości. Isabel de Segura i Juan Diego Martinez de Marcilla pochodzili z dwóch różnych rodów, ale łączyło ich bezgraniczne uczucie. Niestety, rodziny zakochanych od dawien dawna były zwaśnione. Z tego powodu też rodzice dziewczyny nie zgadzali się na ślub z jej wybrankiem, między innymi dlatego, że Diego posiadał niski status społeczny i postanowili jak najszybciej wydać ją za mąż za bogatego szlachcica – Albarracína.

Diego postanowił więc wyjechać w celu zdobycia bogactw, pragnąc, aby rodzice jego ukochanej spojrzeli na niego łaskawym okiem i w końcu zaakceptowali ich związek. W tym samym czasie została wyznaczona data ślubu Isabel z Albarracinem. Kiedy Diego powrócił i dowiedział się o tym, był rozczarowany i zrozpaczony, jednak pomimo tego postanowił ostatni raz zobaczyć się z Isabel i wspiął się pod jej okno, prosząc o pocałunek. Jako że rodzice dziewczyny mieli na nią ogromny wpływ, Isabel odmówiła mu pocałunku. Wówczas serce zdesperowanego Diego przestało bić i chłopak runął na ziemię.

Następnego dnia odbył się pogrzeb młodzieńca, na którym pojawiła się pełna smutku Isabel. Pochyliła się nad swym zmarłym kochankiem i w momencie kiedy pocałowała go po raz ostatni, jej serce również się zatrzymało. Padła tuż obok trumny Diego, swej jedynej, prawdziwej miłości.

Po tym fakcie rodziny kochanków pogodziły się i zdecydowały pochować ich obok siebie.

Dla uczczenia tej tragicznej historii, każdego roku w Teruel hucznie celebruje się dzień Świętego Walentego. Obchody te noszą nazwę Bodas de Isabel de Segura, czyli Śluby Isabel de Segura i co prawda ich data jest ruchoma, lecz zwykle odbywają się w trzecim tygodniu lutego i trwają kilka dni.

Przygotowania do tego niezwykłego dla mieszkańców Teruel wydarzenia rozpoczynają się już w czwartek, kiedy całe miasto cofa się o kilka wieków wstecz, dekorując starówkę oraz otaczające ją ulicę w taki sposób, aby jak najwierniej oddawały charakter tamtych czasów. Mieszkańcy tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat nie tylko poprzez instalację średniowiecznego rynku w centrum Teruel, lecz także za sprawą charakterystycznych strojów, które przywdziewają tego specjalnego dnia, tym samym wcielając się w postacie szlachty, rycerzy, mieszczan czy fakirów – żebrzących mnichów muzułmańskich. Niezwykły wpływ na atmosferę ma również osobliwa muzyka, będąca mieszanką dźwięków harf, skrzypiec, bębnów, fletów i lutni, w rytmie których odbywają się tutaj chętnie oglądane pokazy średniowiecznych tańców. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się inscenizowane walki rycerzy, dopracowane w  każdym calu stoiska rzemieślników, stragany z jedzeniem, pochód królewski czy pokazy akrobatów.

Największą atrakcją tych obchodów są jednak przedstawienia teatralne, podczas których amatorscy aktorzy przedstawiają miłosną historię Isabel i Diego. Każdego dnia rozgrywają się kolejne sceny dramatycznej opowieści, która kończy się dopiero w niedzielne południe.

Kochanków z Teruel łączyła bezgraniczna, ale niestety tragiczna miłość, gdyż ich rodziny były zwaśnione. Brzmi znajomo? Isabel i Diego to hiszpańska historia Romeo i Julii. Tak więc jeśli zamierzasz zabrać swoją drugą połówkę na romantyczny wyjazd, zamiast obleganego balkonu Julii w Weronie, wybierz Teruel, miejsce hiszpańskiej, gorącej miłości.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

25 Cze 24
Już niedługo ruszają lipcowe kursy wakacyjne!

Trwają zapisy na intensywne kursy wakacyjne. Jeśli jeszcze się nie zapisałeś lub ciągle się wahasz, to zerknij na naszą ofertę …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.