LA FIESTA DE LOS PATIOS DE CÓRDOBA - Diálogo - szkoła języka hiszpańskiego w Lublinie

Blog Diálogo

7 maja 2021 · Możliwość komentowania LA FIESTA DE LOS PATIOS DE CÓRDOBA została wyłączona

LA FIESTA DE LOS PATIOS DE CÓRDOBA

Festiwal „Los patios de Córdoba” jest to konkurs obchodzony podczas drugiego i trzeciego tygodnia maja. Uczestnicy dekorują swoje patia w kwiaty, a następnie otwierają je dla wizytatorów tak, aby mogli podziwiać wystawione kompozycje. Przez 12 dni każdy ma szansę zobaczyć dywany kwiatów, ręcznie wykonane arabskie mozaiki, orzeźwiające fontanny i przepiękne tarasy. Dodatkowymi elementami dekoracyjnymi są zabytkowe meble, naczynia kuchenne i inne pozostałości archeologiczne zbierane przez właścicieli. Sięgające kilku wieków wstecz patia są niczym małe sanktuaria.

Dzisiejsze patia z Kordoby są dziedzictwem domów rzymskich zmodyfikowanych przez Maurów. Nawiązują one do starożytnej Mezopotamii, w której patia służyły do odpoczynku i chroniły mieszkańców przed upałem. Pierwszy oficialny konkurs na najładniej przystrojone patio został zorganizowany w 1921 roku. Nagrodami były kwoty pieniężne w wysokości 100, 75 i 50 peset.

Początkowo festiwal nie miał dużej popularności i dlatego też zaprzestano jego celebrowania na pewien czas. Dopiero powrócono do niego w 1933 roku i wtedy też wzięło w nim udział 16 patios. Kolejną przeszkodą dla organizacji konkursu był wybuch wojny domowej w Hiszpanii. Jednak tradycja przebrnęła przez trudności i utrzymuje się do dnia dzisiejszego.


Zobacz wszystkie wpisy

O dialogo

Diálogo istnieje od 2003 roku. Można śmiało powiedzieć, że w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jesteśmy ekspertami. Uczymy hiszpańskiego od lat i dobrze się na tym znamy, czego dowodem są nowi kursanci przychodzący do nas z polecenia :-) Dowiedz się więcej

diálogo : Wybierz skuteczną metodę nauki hiszpańskiego

Co nowego słychać w szkole?

13 maja 24
Program kursu w Sewilli: 10.09 – 17.09

Mamy już program wyjazdowego kursu w Saint Gabriel International w Sewilli, który organizujemy we wrześniu w dniach 10.09-17.09! Dodatkowo, podczas …

Zobacz wszystkie aktualności
Zapisz się na egzamin DELE
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Diálogo.